Doplnky k žumpám

Rýchlospojka na vyprázdňovanie žumpy bez vstupu do areálu

Rýchlospojka na vyprázdňovanie žumpy bez vstupu do areálu

Pre pohodlie zákazníkov ponúkame možnosť objednať tzv. „rýchlospojku“, vyrobenú z hliníkovej zliatiny o priemere 110 mm, typicky používanú vo fekálnych vozidlách. Rýchlospojka sa montuje pri plote tak, aby sa umožnilo fekálnemu vozidlu pripojiť sa k rúre, ktorá vedie do nádrže a vyprázdniť žumpu bez vstupu fekálneho vozidla do areálu.

Rýchlospojka na vyprázdňovanie žumpy bez vstupu do areálu Rýchlospojka na vyprázdňovanie žumpy bez vstupu do areálu

Spojenie rýchlospojky s hrdlom PVC rúry je bezproblémové. Je potrebné zabezpečiť pevnosť rúry tak, aby ste ju nevystavili poškodeniu.

 

 

Rýchlospojka na vyprázdňovanie žumpy bez vstupu do areálu

Sacia rúra vo vnútri nádrže
V prípade, že si objednáte vnútornú rúru, vykonáva sa dodatočný otvor v mieste určenom zákazníkom. Otvor má zabudovanú spojku s dvoma tesneniami. Zvnútra nádrže je montovaná PVC sacia rúra, z vonkajšej strany nádrže je potrebné vsunúť rúru spájajúcu s rýchlospojkou.

Rýchlospojka na vyprázdňovanie žumpy bez vstupu do areálu

Cena rýchlospojky (sacej spojky) s pokrývkou je 30 € + DPH.
Cena vyhotovenia dodatočného otvoru a inštalácie vnútornej rúry je 39 € + DPH.
Pripojenie rýchlospojky k nádrži je potrebné vykonať samostatne.

Signalizátor naplnenia

Signalizátor naplnenia je namontovaný na kovovom poklope krycej dosky alebo v menšej verzii na strieške vetracieho komína. Naplnenie žumpy je signalizované blikaním, ktoré je viditeľné večer aj v noci. Signalizátor sa skladá zo solárneho článku, ktorý nabíja akumulátor, elektronického obvodu a diód. Celok je zabudovaný v trvácnom hliníkovom kryte, odolnom voči chemickým a mechanickým vplyvom. Použitie diód s vysokým jasom spôsobuje, že blikanie signalizačných diód je viditeľné z veľkej vzdialenosti. Blikanie červenej diódy pripomína potrebu vyprázdnenia žumpy v predstihu v závislosti na dĺžke kábla plaváka (ktorú treba vyregulovať podľa potrieb). Jediná požadovaná činnosť je skrátenie kábla plaváka do vhodnej dĺžky skrútením jeho prebytku. Signalizátorom namontovaným na veku treba prikryť otvor šachtovej dosky a už funguje!

Železobetónové žumpy
Železobetónové žumpy
AQUAPER © 2019Webdesign, tvorba webstránok a internetových obchodov - www.mhs.sk